Pastel_Pink_and_Yellow_Congratulatory_Poster.png

"Głowa do góry, wesoła mina,
Coś dziś się kończy, a coś zaczyna"

Tymi słowami piosenki dzieci z oddziału przedszkolnego 0a pożegnały zerówkę- gotowe na następny etap edukacji- pierwszą klasę.
Gratulujemy Wam sukcesu i życzymy jak najwięcej kolejnych!
Podczas Uroczystości oddziały przedszkolne oraz wczesnoszkolne dumnie i głośno odśpiewali Hymn Narodowy. Jak się okazało zbędny był podkład muzyczny, gdyż najmłodsi uczniowie naszej szkoły pięknie wyśpiewali swój patriotyzm. Po nim były uroczyste słowa Pani Dyrektor Bożeny Brzuzy oraz piękne słowa Pani Martiny Kankowskiej. Następnie Pani Małgorzata Jednoralska-Józefczyk wręczyła dyplomy i książkinajbardziej aktywnym czytelnikom Biblioteki Motyli. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym dzieciom! Po uroczystości na hali sportowej klasy wraz z wychowawczyniami udali się do sal, by odebrać świadectwo szkolne.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy WSPANIAŁYCH WAKACJI!
Najlepsi sportowcy w 2 semestrze roku szkolnego 2023/2024.
GRATULACJE!!
Udanych i bezpiecznych wakacji. Wracajcie jeszcze mocniejsi.

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas 2, 5 i 6 w ramach katechezy szkolnej wraz ze swymi katechetkami: p. Mają Falkiewicz i s. Mariną Shliakhtsiuk uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Katechetycznym „W DOMU, W PRZEDSZKOLU, W SZKOLE Z BOGIEM”.  Projekt trwał od 1 października 2023 do 31 maja 2024 r.

Celem projektu było zapoznanie z najważniejszymi wydarzeniami z życia Jezusa Chrystusa świętowanymi w roku liturgicznym, kształtowanie miłości do Boga i opartej na niej relacji z ludźmi, tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość, ukazanie świętych jako przyjaciół naszych i Pana Boga, zapoznanie z przykazaniem miłości Boga i bliźniego, rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie empatii i szacunku wobec innych, wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm.

Wychowankowie oddziałów 0a I 0b zaprezentowali starszym koleżankom i kolegom apel pt. "Bezpieczne wakacje". Głównym celem występu było przybliżenie zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego - z racji zbliżających się wakacji.

Pamiętajcie:
1. Kąpiemy się tylko w miejscach strzeżonych.
2. Góry zwiedzamy idąc po wyznaczonych szlakach.
3. Od urządzeń rolniczych z daleka!
4. Poruszaj się bezpiecznie po jezdni.
5. Unikaj ostrego słońca.
6. Unikaj groźnych stworzeń (np. kleszczy).

Oprócz głównych zasad bezpieczeństwa dzieci zaprezentowały wakacyjny taniec oraz odśpiewały tematyczne piosenki. Pamiętajcie: korzystajcie z uroków wakacji w bezpieczny sposób i.......bawcie się dobrze!!

na_stronę_szkoły.jpg

Uczniowie klasy 7f w ciągu roku przeczytali w oryginale dramat Romeo i Julia, fragmenty powieści Ani z Zielonego Wzgórza oraz bajkę Muzykanci z Bremy. Pracowali w innowacyjny sposób nad omówieniem lektur wykorzystując: krzyżówki, karty pracy, tworzenie herbów, wykreślanki, dobieranki, domino, zadania prawda -fałsz, pytania otwarte, pytania testowe, opisy postaci i krajobrazu.
Uczniowie wykorzystywali różnorakie multimedia: prezentacje, filmy, zdjęcia. Sami tworzyli materiały filmowe ze zdjęć poklatkowych, obrabiali materiał, dodawali napisy bądź dialogi i dźwięk.
Hanna Honik-Hewelt
Dzieci z oddziału 0b odwiedziły bibliotekę publiczną mieszczącą się przy ul. Reja 9 w Bolszewie.
Na zajęciach pani bibliotekarka opowiedziała nam o swojej pracy, o tym jak funkcjonuje biblioteka, jak dbać o książki, zobaczyliśmy kilka nietypowych książek oraz zrobiliśmy zakładki. Na koniec zwiedziliśmy całą bibliotekę.

"Rozwiń swoje skrzydła, leć ponad chmurami" grupa z oddziału o przedłużonym pobycie pod okiem Pani Sabinki Kwidzińskiej wakacje chce powitać motywującym do działania tańcem. Zapraszamy do obejrzenia tańca pod linkiem: https://fb.watch/sI7iFUcy42/.

Wczoraj, na sali gimnastycznej, wychowankowie świetlicy szkolnej zmagali się w turnieju piłki nożnej. Kibice dopingowali, zawodnicy walczyli z całych sił, a sędzia czuwał nad właściwym przebiegiem gry. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Góralskiemu za poprowadzenie meczów. A oto nasi wspaniali wychowankowie w akcji.

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa! Dzieci z grupy 0a i 0b zamieniły się w małych kucharzy i każdy z nich przygotował swoją sałatkę. Zaopatrzeni w fartuszki, nożyki i deski kroili samodzielnie ulubione owoce. To była pyszna lekcja!

Dzieci z klas młodszych brały udział w tym roku w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”. Głównym celem projektu było dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do działania. Oto efekty tej pracy. Zobaczcie sami!

12 czerwca, Zuzia Kowalewska z grupy 0a brała udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Wierszyki łamiące języki".
Recytacją wiersza "Biedna Śnieżka" Małgorzaty Strzałkowskiej wywalczyła 1 miejsce w swojej kategorii! 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Blue Illustration Graduation Parade Invitation 1