Dnia 18 stycznia o godzinie 17.00 uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego zaprosili swoich rodziców i dziadków do Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolszewie, by zaprezentować w programie słowno-muzycznym efekty kilkumiesięcznej edukacji języka regionalnego.

           Na początku została przedstawiona scenka z życia dzieci, które pragnęły przypomnieć sobie historię o narodzeniu Jezusa, a następnie były świadkiem tamtego wydarzenia, któremu towarzyszyło przybycie aniołów, gwiazdek i królów. Prezentacje postaci z zespołu wzbogacały śpiewane przez dzieci kolędy w języku kaszubskim. Do śpiewu włączali się również zaproszeni goście, dla których na klarnecie i skrzypcach zagrały siostry: Agata i Zuzia Kowalewskie. Paweł Czarnecki przygotował prezentację multimedialną z tekstami utworów, a Filip Kaliszuk zadbał o podkłady muzyczne.

          Gościnnie w programie wystąpiła rodzina Soldatke. Hania, uczennica klasy 1. i Hubert piątoklasista, zaśpiewali kolędy i pastorałki, akompaniował im ojciec. Najwięcej aplauzu publiczności zyskał utwór pod tytułem: ,,Uciekali, uciekali, uciekali przez pustynię”.

            Występ został gorąco przyjęty przez publiczność. Wiwaty i gratulacje trwały długo szczególnie, że dla wielu uczniów był to debiut aktorski, a część z nich uczęszcza do klasy integracyjnej.

Z pewnością tak wspaniałe przyjęcie spektaklu zmotywuje uczniów do dalszych tego typu przedsięwzięć.

Po prezentacji  zgromadzeni goście i młodzi aktorzy przenieśli się do szkolnej stołówki  na słodki poczęstunek przygotowany przez babcie i mamy.

                                                                                                                      Hanna Dettlaff

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com