Dnia 9 kwietnia 2024r. naszą szkołę odwiedził niesamowity gość – Pan Andrzej Formella, hodowca gołębi pocztowych. Dzieci z oddziałów 0a, 0b, 0c oraz klasy 2d miały okazję poznać pasję taty jednej z naszych uczennic.

Dzięki wspaniałym opowieściom aktywnego i utytułowanego członka Polskiego Związku Hodowli Gołębi Pocztowych dzieci dowiedziały się jak wygląda gołąb pocztowy, dlaczego jest nazywany pocztowym, jak szybko lata, dlaczego bez zamontowanej nawigacji potrafi odnaleźć drogę do domu, ile żyją, czym się żywią, jakie witaminy i naturalne suplementy otrzymują, ile trwa oczekiwanie na małego gołąbka, jak wygląda ich jajo, czym się różnią od gołębi olimpijczyków, skąd pochodzą, a także w jakich krajach latały gołębie pana Andrzeja.

Nasz gość to prawdziwy Mistrz w swojej pasji, ponieważ zdobył wiele nagród, trofeów, dyplomów oraz tytułów. Jednym z nich jest tytuł I Przewodnika Lotów Gołębi Młodych.

Serdecznie dziękujemy za wizytę, przeprowadzone lekcje i podzielenie się swoim hobby!