Dnia 9 kwietnia 2024r. naszą szkołę odwiedził niesamowity gość – Pan Andrzej Formella, hodowca gołębi pocztowych. Dzieci z oddziałów 0a, 0b, 0c oraz klasy 2d miały okazję poznać pasję taty jednej z naszych uczennic.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie i sfinansowanie warsztatów świątecznych oraz Pani Ewelinie Ficek , która przeprowadziła zajęcia w klasie 3f. Powstały piękne stroiki, które uczniowie wręczyli swoim Rodzicom podczas jasełek klasowych.

W ramach preorientacji zawodowej uczniowie klasy 1d mieli okazję uczestniczyć
w warsztatach cukierniczych, a to za sprawą naszego gościa arcymistrza cukiernictwa Wojciecha Rzepeckiego.

We wtorek 20.12 w klasie Ia odbyły się warsztaty świąteczne organizowane przez Radę Rodziców na których wszystkie dzieci wykonywały skrzaty bożonarodzeniowe. Zajęcia nie mogłyby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie wspaniałych mam naszych uczniów. Panie Karolina Leske oraz Marta Kwidzińska poprowadziły zajęcia w klasie.

Dzieci z klas młodszych serdecznie dziękują rodzicom za przekazanie gier i książek do szkolnego kącika zabaw.

IMG20230525074309

Jak co roku, tak i tym razem wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji "Szlachetna Paczka". Wspólnie z Uczniami i ich Rodzicami, Gronem Pedagogicznym oraz Pracownikami naszej szkoły zebraliśmy dary dla potrzebującej Rodziny z Gminy Choczewo.

Klasa VIII c z instruktorem krawiectwa panią Anną Bank-rodzicem oraz wychowawcą Bożeną Reszke  postanowiła uszyć w Laboratorium Przyszłości woreczki wypełnione grochem oraz ryżem. Woreczki doskonale nadają się do ćwiczeń gimnastyki korekcyjnej jak i zabawy.

Okres przed Bożym Narodzeniem to czas, w którym szczególnie chętnie przygotowujemy samodzielnie ozdoby i dekoracje świąteczne. Tak też było w klasie 2C, w której odbyły się warsztaty świąteczne, zorganizowane przez Radę Rodziców, a prowadzone przez Panią Elżbietę  Basaj-Hadam.

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy 5 E sprawili ogromną niespodziankę swoim koleżankom. Zaprosili je na pizzę, którą sami przygotowali. Wszyscy spotkali się w sali, w której odbywają zajęcia ze sprzętem pozyskanym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Dnia 21 grudnia 2022r. w cudownej, życzliwej i pełnej sympatii atmosferze odbyły się Warsztaty Robienia Świec zorganizowane przez Radę Rodziców. Dzieci z klasy 1d samodzielnie i z ogromnym zapałem wykonywały świece.

Dnia 24 lutego 2023 r. w ramach doradztwa zawodowego klasy III f oraz V e gościły funkcjonariuszy Straży Granicznej z Gdańska wraz z psem służbowym. Pani Justyna Świerczyńska opowiedziała dzieciom o zadaniach i roli strażników granicznych.

12 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Oddelegowani uczniowie niespełna wszystkich klas, sprzedawali prace wykonane na warsztatach, które trwały od 1 grudnia. Można było kupić ozdoby świąteczne, aniołki, bombki, stroiki a nawet coś do zjedzenia.

13 lutego  uczniowie klasy VIII c wraz z wychowawcą Bożeną Reszke  uczestniczyli w warsztatach szycia na maszynie. Zajęcia w miłej atmosferze poprowadziły-pani Anna Bank-rodzic z klasy oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka  Koczwara.

Własnoręcznie zrobione mydło to jest to! Pachnące i kolorowe, wykonane z naturalnych składników mydła i mydełka kochają wszystkie dzieci, tym bardziej, kiedy mogą wykonać je samodzielnie. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów mydlarskich, które w piątek odbyły się w klasie 6d w naszej szkole pod kierunkiem rodzica? pani Anny Lesnau i jej córki, Zuzi.

13 stycznia w ramach warsztatów świątecznych panie z Rady Rodziców klasy 5 d:  Wioleta Kaliszuk i Małgorzata Miks-Jakubik zorganizowały dla uczniów zajęcia, podczas których młodzi ludzie przygotowywali ciasto do pizzy. Dzięki pomysłowi pani Małgorzaty można było je zagnieść w termomiksie.