W piątek 08 marca uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w zupełnie innych niż zwykle zajęciach. Własnoręcznie przygotowywali sałatki jarzynowe. Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą rozwijania samodzielności i relaksu oraz doskonałym czasem na poznawanie tajników kuchni.

Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym uczniowie mogą rozbudzać swoje zmysły, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, pobudzać swoją wyobraźnię i fantazję. Ponadto samodzielne przygotowanie posiłku napełnia dzieci radością oraz dumą.

W tym miejscu pragniemy podziękować rodzicom, którzy zadbali o tak fantastyczne przygotowanie swoich dzieci do zajęć. Wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły przybory i produkty niezbędne do pracy oraz wykonania sałatek. Dzięki temu zajęcia przyniosły wiele radości i uśmiechu z własnoręcznie przygotowanej potrawy.