W dniu 23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Autyzmu. W tym dniu na znak solidarności z osobami żyjącymi z autyzmem, wszyscy zadbali o niebieskie elementy garderoby, a szkoła rozkwitła na niebiesko. Ściany szkolne zaroiły się od motylków, które symbolizują piękno i różnorodność.

W kwietniu odbył się Szkolny KonkursOrtograficzny klas III, którego organizatorkami były: pani Anita Walkusch i pani Aleksandra Szmidke. W konkursie uczestniczyło dziewięć osób, po troje uczniów z każdej klasy trzeciej, którzy zostali wcześniej wyłonieni w klasowych eliminacjach.

11.04.2024 r.

XI Olimpiada Wiedzy o Piaśnicy i niemieckich zbrodniach na Pomorzu 1939 – 1940

pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku

Tradycyjnie, celem naszych działań było: zachowanie pamięci o niewinnych ofiarach i oddanie im hołdu, popularyzowanie wiedzy o niemieckiej nazistowskiej Zbrodni Pomorskiej 1939, budzenie zainteresowania dziejami Małej Ojczyzny, budowanie więzi ze społecznością lokalną, rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, nauka szacunku dla przedwojennej wielokulturowości i różnorodności.W tym roku wydarzenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

W dniach 25 – 27 marca 2024 roku uczniowie klas 7 – 8 naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Grupą opiekowały się panie: Monika Walkowiak, Justyna Gąsiewicz i Katarzyna Błędzka.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież przypomniała sobie przebieg najbardziej symbolicznego z polskich zrywów narodowych. Zakres wystaw był  bardzo duży, bo obejmował nie tylko same dzieje powstania, ale również życie codzienne w czasie wojny, a także PRL – owskie losy powstańców.

27 marca 2024 roku uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach String Art (Sztuka Nici). Dzieci za pomocą nici "namalowały" piękne króliczki. Wzór został przygotowany za pomocą gwoździ na kawałku drewna. Warsztaty zorganizowane były dzięki wsparciu Rady Rodziców, a na zajęciach towarzyszyły dzieciom Pani Beata Konkol i Pani Monika Skulska. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Dnia 20 i 25 marca 2024 roku w laboratoriach przyszłości w  Szkole Podstawowej nr 2  przy ulicy Leśnej 35 w godzinach od 7.00 do 7.45 i od 14.30 do 17.00 zostały przeprowadzone warsztaty pieczenia tradycyjnych mazurków wielkanocnych.

Z radością witamy Was w marcowym wydaniu naszej szkolnej gazetki, pełnej inspiracji, fascynujących historii i kolorów wiosny! Wraz z pierwszymi promieniami słońca i śpiewem ptaków pragniemy Was przenieść do świata pełnego ciekawości, odkryć i pasji. Rozpoczynamy od wywiadu z Wójtem Gminy Wejherowo, Panem Przemysławem Kiedrowskim. Odkryjemy również tajemnice jednego z naszych nauczycieli, który z pewnością wniesie wiele inspiracji do Waszego codziennego życia szkolnego. W kolejnych stronach pozwolimy Wam zajrzeć w świat pasji Olivii - dziewczyny Guma. Odkryjemy symboliczne znaczenie Wielkanocy i zapach wiosny, który otacza nas coraz bardziej każdego dnia. Finał Projektu „Jestem bezpieczny w sieci!" - spektakl szkolny pt. „Internet to nie wszystko”, to temat, którym również się zajmiemy, podsumowując nasze starania na polu edukacji cyfrowej. Razem z Wami czujemy, że wiosna to czas nowych odkryć, więc zapraszamy do lektury i śmiałego wkraczania w świat szkolnych przygód! Czytajcie i czerpcie radość z każdej strony!

Projekt bez nazwy 31 

W poniedziałek 25 marca, od samego rana, uczniowie klasy 3C intensywnie pracowali pod okiem pań z Rady Rodziców: p. Eweliny Blaszke i p. Magdaleny Grubba, które zorganizowały i przeprowadziły wielkanocne warsztaty. Pierwszy etap prac polegał na zadaniu z zakresu ogrodnictwa.

Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Chętnych miłośników poezji nie brakowało, bowiem zgłosiło się aż 25 osób. Każda z nich zaprezentowała się w wybranym przez siebie wierszu naszego rodzimego poety. Okazało się, że uczniowie najchętniej wybierali utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Nadejście tak oczekiwanej już przez wszystkich wiosny tchnęło w nas artystycznego ducha. Czas związany z pierwszym dniem wiosny upłynął bowiem w klasie 3B pod znakiem działań artystycznych. Stało się tak za sprawą dwóch ciekawych warsztatów.

W piątek 8  marca w klasach, uczniowie obchodzili  coroczne święto DZIEŃ KOBIET. Chłopcy przygotowali różne niespodzianki. W klasie 6e dziewczyny oprócz kwiatów, otrzymały słodki upominek. Chłopcy pod okiem rodziców przygotowali i upiekli rogaliki,

W świetlicy szkolnej wypróbowaliśmy różne sposoby na przyswajanie wiedzy: kostki do układania opowiadania, klocki do zapamiętywania wzorów, PUS do nauki matematyki, przepisywanie wierszy do przyswajania pisowni trudnych wyrazów, mapy do wyznaczania trasy, labiryntów do ćwiczenia liczenia, wierszyków do zapamiętania tabliczki mnożenia...Zapraszamy i Was do nauki przez zabawę!

W piątek 08 marca uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w zupełnie innych niż zwykle zajęciach. Własnoręcznie przygotowywali sałatki jarzynowe. Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą rozwijania samodzielności i relaksu oraz doskonałym czasem na poznawanie tajników kuchni. 

Jak skutecznie się uczyć? Zapamiętać motywy, postacie, cechy charakteru bohaterów szkolnej lektury? Zapraszamy do kreatywnej powtórki w formie plakatu na spektakl teatralny! "Zemsta" na afiszu to pomysł na multidyscyplinarne zajęcia dla każdego ucznia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac klasy 7F.

Z okazji Dnia Kobiet, uczniowie świetlicy szkolnej zadeklamowali swoim koleżankom wiersz Tadeusza Kubiaka:

"Dzisiaj jest święto mamy i pani, która nas uczy,
Basi i Ani, Krysi, co złoty splata warkoczyk,
co ma niebieskie jak Wisła oczy.