WNIOSEK O OBJĘCIE DZIECKA NAUKĄ JĘZYKA KASZUBSKIEGO

OŚWIADCZENIE O REZYGNACJI Z NAUKI JĘZYKA KASZUBSKIEGO

 

Dlaczego warto uczyć się języka kaszubskiego?

... Pragnę Was jeszcze zachęcić, abyście nadal strzegli swojej tożsamości, pielęgnując więzi rodzinne, pogłębiając znajomość swojego języka i starając się przekazywać swą bogatą tradycję młodemu pokoleniu...”

Jan Paweł II, Sopot 5 czerwca 1999 r.

 Na uroczystym zakończeniu roku Szkolnego 2023/24 dzieci i młodzież naszej szkoły otrzymały świadectwa z wyróżnieniem oraz statuetki dla prymusa klasy. Pani dyrektor wręczyła stypendia naukowe i sportowe dla wybitnych uczniów. Następnie pogratulowała sukcesów oraz podziękowała za ciężką pracę dzieciom, nauczycielom, obsłudze i wszystkim zaangażowanym w prace na rzecz szkoły. 21 czerwca pożegnaliśmy ósme klasy, którym życzymy powodzenia w kolejnym etapie edukacji.

Mamy przyjemność poinformować, że zakończyliśmy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Sztuka Emocji”, którego głównym celem było skierowanie uwagi i działań nauczyciela oraz uczniów klasy 7d  w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. Nauczyciel – Bożena Reszke w tym projekcie stał się przewodnikiem ucznia po świecie emocji,

PRZECZYTAJ  NOWY NUMER GAZETKI „Ale NEWS!” 🗞️👀🗞️

 https://publuu.com/flip-book/235269/1242818

 

gazetka maj

📣 Zapraszamy do lektury 🗞️👓👀 majowo-czerwcowej gazetki szkolnej „AleNews!” 🗞️🌸☀️. Dziennikarze przez cały rok twórczo pracowali, by dostarczyć Czytelnikom najciekawsze treści. Odkryjcie wyjątkowe pasje naszych uczniów oraz przeczytajcie fascynujące wywiady. Jeśli 🗞️ Wam się spodoba, lajkujcie 👍 i polecajcie ↪️ rodzicom oraz znajomym! Słonecznych, pełnych niezapomnianych przygód i wspaniałych wspomnień. Niech będzie radość☀️😎🏖️! Bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu 🌴📚!

 

W dniach 5 – 7 czerwca 2024 roku uczniowie klas: 5f, 6d i 6f byli w OW „Bór Kaszubski” w Sominach. Podczas biwaku promowaliśmy zdrowy styl życia. Ograniczyliśmy korzystanie z telefonów, smartfonów i smartwatchy. Dużo spacerowaliśmy i rozmawialiśmy.

3 czerwca 2024 roku klasy 3A oraz 3C wybrały się na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki w Łebie. Była to znakomita okazja mnie tylko do świetnej zabawy, ale także do bliższego poznaia dawno wymarłych gadów, czyli dinozaurów. Podczas przejażdżki bajkowymi autami dzieci wysłuchały interesującej prelekcji na temat życia dinozaurów na Ziemi oraz prawdopodobnych przyczyn ich wyginięcia.

Klasa 3c wybrała się niedawno do Restauracji u Bąbli w Bolszewie. Tam dzieci wzięły udział w warsztatach robienia prawdziwej, włoskiej pizzy. Dzieci pod okiem fachowców uczyły się przygotowywać ciasto,

W poniedziałek 20.05.2024 r. uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolszewie wzięli udział w II edycji międzyprzedmiotowego turnieju „Kompas” w nowej odsłonie. Konkurs składał się z dwóch etapów – w pierwszej części drużyny rywalizowały ze sobą, rozwiązując zadania w formie meczu, część druga to zadania praktyczne.

Klasa 3 b, z okazji Dnia Dziecka, wybrała się do Pizzerii Papryczka na warsztaty ze zdrowego odżywiania oraz przygotowywania pizzy. Wśród składników, które lądowały na pizzach, było najwięcej warzyw tj.: brokuły, kukurydza, pieczarki, cebula, oliwki, pomidory i ogórki. Do wyboru były także produkty z białkiem w roli głównej, a wśród nich: szynka, kurczak i ser żółty. Gdy wszystkie pizze były już gotowe, trafiły do rozgrzanego pieca.

Świetliczaki z oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2023/24 realizowali projekt edukacyjny „Od nasionka do nasionka”.
Wyhodowane przez dzieci kwiaty aksamitki zostały wręczone mamom z okazji Dnia Matki. Projekt przyniósł przedszkolakom dużo wiedzy połączonej
z praktycznym działaniem.

Dzisiaj dzieci z klas „0c” i „0d” wybrały się na wycieczkę do TTM - regionalnej stacji telewizyjnej w Wejherowie. Pierwszy raz wybraliśmy się w podróż komunikacją miejską. Dla większości dzieci była to pierwsza i ekscytująca podróż autobusem. W telewizji zwiedziliśmy studio gdzie nagrywane są między innymi programy informacyjne.

Podziw - cudowny miks zachwytu i zdumienia w fotografii. Przyjemny stan psychiczny występujący, gdy patrzymy na coś, co nam się niezwykle podoba, lub mamy kontakt z kimś lub czymś wyjątkowym. Fotografując przyrodę wchodzimy w pewną mentalną relację z bohaterem naszych zmagań. Przeżywamy te chwile w różny sposób.

W minionym tygodniu uczniowie kl.6c, 6e, 6f postawili przed sądem ostatniego elekcyjnego króla Polski. Poniatowski herbu Ciołek był bez wątpienia jedną z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci w naszych dziejach.

W dniu 08 maja 2024r., w Szkole Podstawowej w Gościcinie im. mjr. Henryka Sucharskiego odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Klas III. Udział w konkursie wzięli Filip Reiter oraz Ignacy Jetke, obaj z klasy 3a, którzy podczas szkolnych eliminacji zdobyli, ex aequo, pierwsze miejsce. Filip Reiter podczas konkursu gminnego zdobył III miejsce, Ignacy zaś V. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W ramach projektu grantowego, dnia 09 maja 2024 r., udaliśmy się na wycieczkę do skansenu w Klukach. Celem projektu jest integracja uczniów z różnych środowisk migracyjnych. W wycieczce wzięli udział uczniowie pochodzenia ukraińskiego, jak i kaszubskiego czy napływowego z innych części Polski. Gdy dojechaliśmy na miejsce dzieci zostały podzielone na dwie grupy: pierwsza wzięła udział w zajęciach pt.: „Wokół kuchennego pieca”.