Dzisiaj dzieci z klas „0c” i „0d” wybrały się na wycieczkę do TTM - regionalnej stacji telewizyjnej w Wejherowie. Pierwszy raz wybraliśmy się w podróż komunikacją miejską. Dla większości dzieci była to pierwsza i ekscytująca podróż autobusem. W telewizji zwiedziliśmy studio gdzie nagrywane są między innymi programy informacyjne.

Podziw - cudowny miks zachwytu i zdumienia w fotografii. Przyjemny stan psychiczny występujący, gdy patrzymy na coś, co nam się niezwykle podoba, lub mamy kontakt z kimś lub czymś wyjątkowym. Fotografując przyrodę wchodzimy w pewną mentalną relację z bohaterem naszych zmagań. Przeżywamy te chwile w różny sposób.

W minionym tygodniu uczniowie kl.6c, 6e, 6f postawili przed sądem ostatniego elekcyjnego króla Polski. Poniatowski herbu Ciołek był bez wątpienia jedną z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci w naszych dziejach.

W dniu 08 maja 2024r., w Szkole Podstawowej w Gościcinie im. mjr. Henryka Sucharskiego odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Klas III. Udział w konkursie wzięli Filip Reiter oraz Ignacy Jetke, obaj z klasy 3a, którzy podczas szkolnych eliminacji zdobyli, ex aequo, pierwsze miejsce. Filip Reiter podczas konkursu gminnego zdobył III miejsce, Ignacy zaś V. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W ramach projektu grantowego, dnia 09 maja 2024 r., udaliśmy się na wycieczkę do skansenu w Klukach. Celem projektu jest integracja uczniów z różnych środowisk migracyjnych. W wycieczce wzięli udział uczniowie pochodzenia ukraińskiego, jak i kaszubskiego czy napływowego z innych części Polski. Gdy dojechaliśmy na miejsce dzieci zostały podzielone na dwie grupy: pierwsza wzięła udział w zajęciach pt.: „Wokół kuchennego pieca”.

09 maja 2024 r. Agatka, Kornelia i Julia z 5g przygotowały smaczną niespodziankę dla wszystkich przybyłych na lekcję historii. Była okazja,by porozmawiać, o tym co ludzie jedli w średniowieczu w Polsce. Najpopularniejszy był groch, kapusta, cebula oraz pietruszka.

"Halo Panie Policjancie, zapytać się chcemy, Gdy coś złego zobaczymy gdzie dzwonić możemy?
Oddziały przedszkolne odwiedzili funkcjonariusze z Wydziału Konwojowo - Ochronnego w Gdańsku:

Grupa 0a miała przyjemność gościć mamę jednego z podopiecznych Panią Weronikę Piotrowicz, która jest stylistką rzęs. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jakie są rodzaje rzęs, jak należy przygotować oczy przed ich aplikacją oraz sposoby dbania o urodę w tej dziedzinie. 

Uczniowie naszej szkoły doceniają pracę Pań z Biblioteki Motyli. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek złożyli Nauczycielkom życzenia. Była to dobra okazja, by jeszcze raz utrwalić wiadomości z języka polskiego i jednocześnie sprawić komuś przyjemność.

Na zajęciach rozwijających w klasie 5 g,f i 6c pod okiem nauczyciela p. Bożeny Reszke rozwijamy talenty na różne sposoby. Jednym z nich jest tworzenie z gąbki do kąpieli , gąbki do naczyń oraz ręcznika. Tym razem tworzyliśmy Misia, któremu klasa nadała imię -Tuliś.

Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, dlatego w ramach świetlicowego projektu "Z dobroczynnością na TY", reperujemy książki.  W przystępny i zabawny sposób poznaliśmy pracę introligatora.

Co to za okrągła planeta, na której bez wody, tlenu i słońca nie byłoby życia?
W ramach Światowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej przyjrzeliśmy się bliżej naszej planecie.
 

Superbohaterowie, mistrzowie w swojej dziedzinie, niebieskie motyle- tak mówimy o osobach objętych spektrum autyzmu. W świetlicy szkolnej, z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, poznaliśmy historię kilku rówieśników z Hiszpanii, którzy wytłumaczyli nam, jak postrzegają świat.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszej gazetki szkolnej! Wiosna zawitała już pełnią swojej urody, a my mieliśmy okazję być świadkami wielu wydarzeń. Ze smutkiem żegnamy naszego kochanego nauczyciela, Panią Krystynę Gelo, pedagoga z pasją, trenera i wychowawcę, który przez wiele lat nie tylko przekazywał wiedzę, lecz również inspirował i motywował nas do osiągania wyższych celów, wyników i rozwoju. Pani oddanie, zaangażowanie i serce poświęcone społeczności szkolnej na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy za wszystko, co dla nas zrobiłaś!

Projekt bez nazwy4

Jako gospodarze XI Olimpiady Piaśnickiej w ramach obchodów XII Dni Piaśnickich Gminy Wejherowo, przenieśliśmy się w świat tradycji i kultury naszego regionu. Oddaliśmy hołd pomordowanym, uczciliśmy ich pamięć i refleksyjnie przywołaliśmy przeszłość, aby zrozumieć teraźniejszość. Ponadto uczniowie klas siódmych i ósmych wybrali się na fascynującą wycieczkę do stolicy - Warszawy, gdzie mogli zgłębić historię  i tajniki naszej Ojczyzny. W tym numerze znajdziecie również wywiad z jednym z naszych cenionych nauczycieli, który podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat edukacji i pasji do nauczania. Dowiecie się także, jakie pasje kształtują naszych uczniów, co ich inspiruje i motywuje do działania. Opowiemy także o naszym absolwencie, który z determinacją podążał za swoimi marzeniami i osiągnął sukces. Zapraszamy do lektury, która zabierze Was w podróż przez małe i duże wydarzenia naszej szkoły oraz inspirujące historie naszych uczniów i absolwentów. Przekonajcie się sami, że świat pełen jest fascynujących przygód i wartościowych doświadczeń, którymi warto się dzielić i inspirować innych!

WASZA REDAKCJA

W dniu 23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Autyzmu. W tym dniu na znak solidarności z osobami żyjącymi z autyzmem, wszyscy zadbali o niebieskie elementy garderoby, a szkoła rozkwitła na niebiesko. Ściany szkolne zaroiły się od motylków, które symbolizują piękno i różnorodność.