Mamy przyjemność poinformować, że zakończyliśmy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Sztuka Emocji”, którego głównym celem było skierowanie uwagi i działań nauczyciela oraz uczniów klasy 7d  w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. Nauczyciel – Bożena Reszke w tym projekcie stał się przewodnikiem ucznia po świecie emocji,

używając do tego celu różnych dziedzin sztuki.Projekt zakładał także m.in.: wzmacnianie poczucia wartości, indywidualności, oryginalności ucznia oraz potrzeby tworzenia relacji osobowych, przygotowywanie do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych ludzi oraz dbanie o zdrowie psychiczne. Projekt i jego działania w założeniach osadzone były w duchu arteterapii i mindfulness. 

Jednak to własne uczucia, wiedza i doświadczenia uczestników były najlepszym źródłem inspiracji. W zadania projektowe byli zaangażowani uczniowie klasy integracyjnej 7d z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bolszewie. Dobór zadań został przypisany uczniom zgodnie z ich możliwościami. Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu co miesiąc jednej emocji wyznaczonej przez  organizatora projektu z użyciem wybranej dziedziny sztuki .Zadania projektowe realizowane były od 1.10.2023 r. do 14.05.2024 r.

LISTA EMOCJI I WYBRANE DZIEDZINY SZTUKI:

PAŹDZIERNIK - ZASKOCZENIE

LISTOPAD - ŻAL

GRUDZIEŃ - ZACHWYT

STYCZEŃ - ZAZDROŚĆ

LUTY - ODWAGA

MARZEC - SPOKÓJ 

KWIECIEŃ - GNIEW

MAJ - PODZIW 

 Efektami swoich działań dzieliliśmy się regularnie na grupie projektu na Facebooku.

Nauczyciel-koordynator, szkoła oraz uczniowie otrzymali Certyfikaty ukończenia projektu.

                                                          Nauczyciel Bożena Reszke

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com